Aktualności

O tym się mówi w Legnicy.

Pomiędzy Zamkiem Piastowskim i Galerią Piastów powstaje niezwykły apartamentowiec: Palatium. W Legnicy możemy spotkać hasła promujące inwestycję, które najlepiej oddają zamiary inwestora: ,,Legnica jeszcze czegoś takiego nie widziała’’

Firma Ritex Development po raz kolejny inwestuje w Legnicy. Ritex postawił wysoko poprzeczkę deweloperom inwestującym w naszym mieście. Rozmawiamy z Michałem Domagałą, członkiem zarządu firmy Ritex i koordynatorem projektu Palatium. „Chcieliśmy stworzyć w Legnicy coś, czego tu jeszcze nie było. Oferujemy luksusowe apartamenty w prestiżowej lokalizacji dla klientów, którzy dbają o najmniejsze detale. Jakość premium nie jest dla nas jedynie ładnie brzmiącym hasłem, a konkretnymi rozwiązaniami, którymi możemy się pochwalić. Zapewniam, że budowane przez nas obiekty będą wyglądać dokładnie tak jak na wizualizacjach” – mówi Michał Domagała.

Osiedle Palatium składać się będzie z kilku etapów. Budowa pierwszego budynku już się rozpoczęła, badania archeologiczne na tym terenie są niemal zakończone. ,,W ramach I etapu powstanie 85 mieszkań i 12 lokali usługowych. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na I kwartał 2024 roku. Z uwagi na historyczną zabudowę na kolejnej działce trwają już badania archeologiczne (teren vis-a-vis tylnego wejścia do Galerii Piastów)’’. Powstające budynki będą się wyróżniać na tle innych i jednocześnie nawiązywać do sąsiedniej zabudowy, tworząc spójną całość. Elewacja klinkierowa w połączeniu z dużymi przeszkleniami, spektakularną – szklaną windą z widokiem na Patio oddaje charakter całego projektu – to nowoczesność w harmonii z zabytkową częścią miasta. „Historyczne centrum nie jest łatwą lokalizacją dla inwestorów. Lubimy jednak ambitne projekty i wiemy, że powstające budynki będą robić wrażenie” – przyznaje Michał Domagała z Ritexu. ,,Naszą perełką jest dziedziniec. Będzie to teren dostępny wyłącznie dla mieszkańców, a dzięki charakterystycznej, kaskadowej konstrukcji budynku będzie dobrze doświetlony i otwarty na wpadające doń światło. Zaplanowaliśmy w tym miejscu wodny młyn w otoczeniu zieleni – prywatne miejsce relaksu. Na wyłączność mieszkańców powstanie także wspólny taras – tuż nad lokalami usługowymi’’ – dodaje. ,,Możemy zdradzić, iż w lokalach usługowych powstaną co najmniej dwie prestiżowe restauracje, które doskonale wpiszą się w otoczenie. Inspiracją są dla nas najmodniejsze inwestycje w dużych miastach – dla przykładu w kolejnych etapach planujemy stworzyć przestrzeń inspirowaną Halą Koszyki w Warszawie – uważamy, że Legnica jest gotowa na kolejny krok w architekturze nowo powstających budynków.

Jak podkreśla, firma Ritex uwagę poświęca nie tylko projektom mieszkań, lecz także wszelkich części wspólnych. W holu z recepcją będzie można poczuć się jak w modnym, 5-gwiazdkowym hotelu: ,,Do pracy nad projektem zaangażowaliśmy najlepszych specjalistów w branży – architektów wnętrz oraz wykonawców z najwyższej półki. Wielu z nich wspomina, że deweloperzy z Wrocławia nie przykładają takiej uwagi do swoich projektów – my traktujemy nasze inwestycje jak wyzwanie – chcemy wyznaczać nowe standardy”. Wśród powstających lokali mieszkalnych na szczególną uwagę zasługują dwupiętrowe apartamenty na ostatnich kondygnacjach – z widokiem na Zamek Piastów oraz te zlokalizowane w najbardziej prestiżowej części budynku – z przestronnymi tarasami, skierowanymi w stronę Starego Miasta. „W nowo powstających budynkach apartamenty dwupiętrowe są już standardem, jednak my oferujemy coś nowego: salon będzie zajmował dwie kondygnacje dzięki wysokim, dwupoziomowym i jednopłaszczyznowym przeszkleniom, tworząc nowoczesną antresolę. Penthouse Tarasowy będzie jednocześnie największym, bo 143-metrowym apartamentem w mieście” – zachwala Michał Domagała. Powierzchnia lokali mieszkalnych będzie wynosić od 27 do 143 metrów kwadratowych. Każdy lokal mieszkalny będzie posiadał taras lub balkon. Dla mieszkańców dostępne będą komórki lokatorskie oraz dwukondygnacyjny garaż. Obecnie prowadzona jest przedsprzedaż 20% lokali mieszkalnych w I etapie. Wszelkie szczegóły dotyczące mieszkań oraz wycenę przedstawią doradcy.

To nie pierwsza inwestycja Ritexu w Legnicy. W ubiegłym roku powstały Złote Apartamenty przy ulicy Złotoryjskiej. W trakcie realizacji jest inwestycja Książęca 24, a na etapie przygotowawczym jest również dwuetapowa inwestycja Condohotelu w Karpaczu. ,,Obecnie skupiamy się na projekcie Palatium, ale mogę już przyznać, że interesujemy się kolejnymi działkami w Legnicy. Chcemy tu inwestować, bo czujemy potencjał tego miasta’’ – dodaje Michał Domagała.

Pozostałe aktualności

Najlepsze osiedla do zamieszkania w Legnicy?

Lokalizacja, metraż, cena – to wytyczne, które w pierwszej kolejności brane są pod uwagę w trakcie wyboru miejsca zamieszkania, a co za tym idzie kupno mieszkania w Legnicy
Co najbardziej zachęca to konkurencyjne ceny nowych mieszkań w Legnicy
W naszej ofercie posiadamy nowe mieszkania w Legnicy jako inwestycja Książęca 24 oraz nowe apartamenty w Legnicy jako inwestycja Palatium Apartments.

Zobacz więcej »

Pierwsze, własne mieszkanie.

01 lipca 2023r. ruszyć ma nowy, rządowy program mieszkaniowy, którego zadaniem będzie pomóc młodym Polakom sfinansować zakup swojego pierwszego mieszkania. Z tego programu można skorzystać także przy zakupie nowego mieszkania lub nowego apartamentu.

Zobacz więcej »
Używamy plików cookie, aby zapewnić jak najbardziej efektywne korzystanie z naszej strony. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.