Aktualności

7 wskazówek dotyczących zakupu mieszkania w Legnicy od Ritex Development

grafika do artykułu 7 wskazówek dotyczących zakupu mieszkania w Legnicy

Zakup własnego mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Jest to kluczowa inwestycja, którą poprzedza wiele przygotowań. Nabycie mieszkania to również spory wydatek – niezależnie od tego, czy finansowane jest kredytem, czy kupowane jest za gotówkę. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję, trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników. Poniżej przedstawiamy 7 wskazówek, dotyczących nabycia mieszkania w popularnym mieście w Polsce, jakim jest Legnica. Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury.

Legnica – dlaczego warto kupić tu mieszkanie?

1. Lokalizacja

Choć Legnica nie jest stolicą Dolnego Śląska, jest miastem bardzo popularnym oraz szybko rozwijającym się ze względu na obecność coraz to nowych firm, często dużych korporacji inwestujących w Legnicy ze względu na idealną lokalizację miasta (bliskość węzła łączącego drogę ekspresową S4 oraz autostradę A4).
Ze względu na możliwość rozwoju zawodowego oraz szeroką ofertę na rynku pracownika coraz więcej osób decyduje się kupić mieszkanie w tej miejscowości. Zatem pierwszym z ważniejszych powodów, dla których warto nabyć mieszkanie w Legnicy jest fakt, że leży ona w wyjątkowo korzystnej lokalizacji. Legnica znajduje się też mniej więcej 75 km od Wrocławia, ale i zaledwie 200 km od Berlina. Miasto to ma także dość dobrze rozwiniętą strefę komunikacji. Bardzo łatwo i szybko można dotrzeć do najbliższego lekarza, szkoły, marketów spożywczych, fryzjera i innych punktów usługowych ze względu na względnie niski poziom ,,zakorkowania’’ miasta. Ponadto, ceny mieszkań w Legnicy są naprawdę atrakcyjne w porównaniu do Wrocławia, czyli stolicy Dolnego Śląska.

2. Rynek pierwotny = wzrost wartości

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma sporo zalet. Przede wszystkim klienci otrzymują nowe lokum, które wystarczy odpowiednio wykończyć, podłączyć sprzęt, instalacje i umeblować. Ponadto, nabywając mieszkanie od sprawdzonego dewelopera, można mieć pewność, że zostało ono wykończone zgodnie z projektem, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Deweloper odpowiada również z tytułu rękojmi za wady nieruchomości aż do 5 lat od zawarcia transakcji. Nabywca zwolniony jest z podatku od czynności cywilnoprawnych. Na wczesnym etapie zakupu można również uczestniczyć w projektowaniu swojego wymarzonego mieszkania, odpowiednio planując instalacje oraz ściany działowe. Nowe mieszkania to lepsza lokata kapitału od mieszkań z rynku wtórnego – na przestrzeni nawet kilkudziesięciu lat nie musimy martwić się wartość swojego mieszkania. To doskonałe miejsce na ochronę kapitału przed inflacją.

3. Podwyższony standard deweloperski

Mieszkania lub apartamenty z rynku pierwotnego powinny być wybudowane w podwyższonym standardzie deweloperskim. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy pomieszczenia są dostatecznie jasne, czyli ile znajduje się okien w mieszkaniu oraz jakiej są one wielkości. W tym wypadku świetnie sprawdzą się mieszkania z dużymi przeszkleniami. Co więcej, należy sprawdzić też, jaki rodzaj ogrzewania został wykonany w danym lokum. Najprzyjemniejszym w użytkowaniu jest oczywiście ogrzewanie podłogowe. Budynek powinien być monitorowany i mieć dostęp do widoku „live” dla każdego mieszkania. Deweloper powinien również zadbać o miejsce parkingowe. Najczęściej jest to przestronny parking podziemny lub zewnętrzne miejsca parkingowe, zlokalizowane obok nieruchomości.

4. Odpowiedni moment

Kiedy jest odpowiedni moment na zakup mieszkania? To pytanie jest kwestią indywidualną. Niektórzy czekają z zakupem własnego lokum do czasu, gdy uda im się zaoszczędzić odpowiednią kwotę na zakup nieruchomości, inni chcą mieć znaczny wkład własny, aby rata kredytu nie była zbyt wysoka, jeszcze inny nie chcą pożyczać pieniędzy z banku na wykończenie oraz wyposażenie mieszkania, dlatego potrzebują gotówki. Inni natomiast decydują się wziąć kredyt hipoteczny. W tym wypadku warto pamiętać, że trzeba mieć zdolność kredytową. Oprócz tego w przypadku zakupu nowego mieszkania na kredyt należy również dysponować środkami na wyposażenie wnętrz oraz na opłaty dodatkowe, w tym koszty notarialne.

5. Okolica

W centrum Legnicy jest sporo miejsc z bardzo ciekawą okolicą. Nasza firma, realizując projekty deweloperskie, zwraca dużą uwagę na to, aby przy inwestycjach znajdował się między innymi plac zabaw. Dzięki temu dziecko może spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, blisko domu, nawiązywać nowe znajomości czy przyjaźnie. Jeżeli takowego miejsca nie ma, decydujemy się na wybudowanie przy budynku deweloperskim, na przykład placu zabaw dla dzieci. Taka inwestycja powstanie między innymi w Legnicy przy Książęcej 24.

6. Możliwość skorzystania z usług firmy wykończeniowej i elastyczne podejście

Szukając dopasowanego do potrzeb mieszkania, warto zwrócić uwagę na, to czy deweloper oferuje również możliwość wykończenia „pod klucz”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zawarliśmy umowę współpracy z doświadczoną ekipą remontową. Każda osoba, która zdecyduje się na zakup naszego apartamentu może skorzystać z możliwości wykończenia swojego lokum w indywidualny sposób.
Ważne jest również elastyczne podejście już na etapie projektu, które pozwala na „uszycie” apartamentu na miarę potrzeb klienta. Umożliwiamy połączenie dwóch mieszkań w jedno, pozwalamy na zmianę usytuowania ścian działowych lub ich likwidację zmianę rozmieszczenia drzwi, grzejników, czy gniazdek.

7. Sprawdzony deweloper

Warto zdecydować się na zakup mieszkania u dewelopera, który ma za sobą już realizacje podobnych inwestycji. Poprzednie inwestycje stanowią jego wizytówkę. Dzięki naszej solidnej pracy zyskaliśmy zaufanie wielu klientów, a nasze przywiązanie do detali jest widoczne w innych inwestycjach.

Podsumowanie

Planując tak dużą inwestycję, jak zakup mieszkania w Legnicy, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, takich jak lokalizacja, okolica, rodzaj rynku, standard wykończenia, doświadczenie dewelopera. Należy pamiętać, że mieszkanie własnościowe to bardzo często świetna inwestycja w przyszłość, także jeśli chodzi o ewentualną sprzedaż lokum i zysk. Nie warto zatem dokonywać pochopnego zakupu. Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek okaże się pomocnych dla Ciebie i nabędziesz mieszkanie spełniające wszystkie, Twoje oczekiwania.

Pozostałe aktualności

Targi Mieszkaniowe we Wrocławiu – marzec 2024

W dniach 9-10 marca mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w Targach Mieszkaniowych, które odbywały się na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło nam zaprezentować nasze najnowsze inwestycje oraz nawiązać bezpośredni kontakt z potencjalnymi nabywcami. Dodatkowo, stanowiło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń z innymi przedstawicielami branży.

Zobacz więcej »
Używamy plików cookie, aby zapewnić jak najbardziej efektywne korzystanie z naszej strony. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.