Aktualności

Naszą misją jest ciągłe podnoszenie standardów

wizualizacja projektu Palatium Apartments

Kontynuacja i kolejne etapy inwestycji Palatium przy Grodzkiej w Legnicy, zakończenie inwestycji w II kwartale 2022 roku przy Książęcej oraz Hotel w Karpaczu – to wyzwania, jakie firma Ritex Development postawiła sobie w najbliższym czasie. I z sukcesem realizuje misję zmiany oblicza centrum Legnicy.

Rozmawiamy z Panem Michałem Domagała prezesem zarządu firmy Ritex Development:
Sztandarową inwestycją w Legnicy jest projekt Palatium przy ul. Grodzkiej- która stanie się wizytówką naszej działalności, a także ozdobą centrum miasta. Jeśli chodzi o postęp prac w listopadzie wzmocniono podłoże pod płytę fundamentową poprzez wykonywanie kolumn betonowych w gruncie. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2024.

Palatium to coś, czego w Legnicy jeszcze nie było. To luksusowe apartamenty w topowej lokalizacji dla klientów, którzy dbają o najmniejsze detale.. Budowany przez Ritex obiekt to kilka etapów. Pierwsza odsłona 85 mieszkań i 12 lokali usługowych. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na I kwartał 2024 roku.

Czy budowa w centrum, niedaleko Zamku, różni się czymś względem inwestycji zlokalizowanych dalej od centrum?Budowa ma historyczny charakter, a zatem wymagane były badania archeologiczne oraz konsultacje architektoniczne z Konserwatorem zabytków, z którym jak dotąd współpraca układa się bardzo pomyślnie. Powstające budynki na pewno będą wyróżniać się na tle innych, ale będą nawiązywać do reszty zabudowy. Przewidziano klinkierową elewację w połączeniu z dużymi oknami, szklaną windą z widokiem na patio. Przyszłych mieszkańców na pewno zainteresuje dziedziniec, który będzie dostępny wyłącznie dla nich, który będą mogli  traktować jako prywatną strefa relaksu. Budynek ma mieć kaskadową konstrukcję – to spowoduje, że wiele apartamentów będzie posiadać bardzo duże tarasy, a mieszkania znajdujące się wewnątrz dziedzińca będą doskonale doświetlone.

To wszystko traktujemy jako wyzwania, którymi co dziennie staramy się sprostać, tak, aby produkt, był na niespotykanym- przynajmniej jak dotąd w Legnicy – poziomie.

W centrum planujecie Państwo kolejne inwestycje, kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia prac nad drugim etapem inwestycji?
Na II kwartał 2024 zaplanowano początek prac przygotowawczych przy inwestycji Palatium II. Ma to być obiekt z lokalami mieszkalnymi oraz usługowymi równie spektakularny, jak pierwsza inwestycja. Obecnie trwają tam prace archeologiczne oraz konsultacje architektoniczne.

Czy budowa przebiega zgodnie z planowanym harmonogramem? Pandemia oraz dzisiejsze zawirowania rynkami nie powodują komplikacji?
Zarówno Palatium I, Palatium II – na której obecnie prowadzone są prace archeologiczne oraz nasza budowa obiektu mieszkaniowego przy Książęcej 24 – w zielonej okolicy- również niedaleko centrum miasta, przebiegają zgodnie z planem. Stopniowo montowane są okna oraz trwają prace tynkarskie – tak więc swoim tempem zmierzamy do końca. Zakończenie budowy przewidywane jest na II kwartał 2023.

Czy to inwestycja różniąca się od inwestycji Palatium?
Książęca 24 to doskonała lokalizacja dla rodzin, mamy jeszcze dostępne mieszkania dwupoziomowe o metrażu od 59 m2 aż do 100 m2, ale myślę, że inwestorzy, chcący zainwestować w lokale od 28 do 45 m2 – znajdą tu rozsądną przystań na lokatę własnego kapitału.

Legnica to niejedyne miejsce, w którym Ritex Development prowadzi prace budowlane. W Karpaczu planowana jest budowa Hotelu. Firma jest na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej. Kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia inwestycji w Karpaczu?
Pierwsze prace przygotowawcze zaplanowano na III kwartał 2023. Będzie to inwestycja w modelu condo-hotel – to rozwiązanie polega na rozproszeniu własności apartamentów pomiędzy indywidualnych inwestorów, którzy otrzymują określoną stopę zwrotu lub udział w przychodach i/lub zyskach z wynajmu nieruchomości, ustaloną w umowie.

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie tej inwestycji. Turyści kochają Karpacz- ostatnie rankingi popularności pokazują, że Polacy częściej odwiedzają Karpacz od Zakopanego, jest to najszybciej rozwijające się miasto turystyczne w kraju.

Dalszy rozwój firmy Ritex to w takim razie turystyka?
Nasz rozwój to dalsze inwestowanie w ciekawe lokalizacje, najczęściej w centrum. Już dziś planujemy zakup kolejnych gruntów w każdym mieście, w którym rozpoczęliśmy nasze projekty: w Karpaczu, w Legnicy oraz we Wrocławiu. Mamy sporo pracy, ale robimy to z misją podnoszenia standardów wszędzie tam, gdzie podejmujemy wyzwania.

Pozostałe aktualności

Czy warto kupić mieszkanie od Ritex Development?

Zakup mieszkania to decyzja, która znacząco zmienia dotychczasowe życie. Na wybór konkretnego lokum ma wpływ kilka czynników, między innymi lokalizacja, budżet, chęć zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa swojej rodzinie. Osobom, które szukają swojego wymarzonego mieszkania, szczególnie polecamy usługi firmy Ritex Development. Dlaczego? W poniższym artykule omówimy 6 powodów. Zachęcamy do lektury.

Zobacz więcej »

7 wskazówek dotyczących zakupu mieszkania w Legnicy od Ritex Development

Zakup własnego mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Jest to kluczowa inwestycja, którą poprzedza wiele przygotowań. Nabycie mieszkania to również spory wydatek – niezależnie od tego, czy finansowane jest kredytem, czy kupowane jest za gotówkę. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję, trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników. Poniżej przedstawiamy 7 wskazówek, dotyczących nabycia mieszkania w popularnym mieście w Polsce, jakim jest Legnica. Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury.

Zobacz więcej »
Używamy plików cookie, aby zapewnić jak najbardziej efektywne korzystanie z naszej strony. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.