Aktualności

Najlepsze osiedla do zamieszkania w Legnicy?

widok na centrum miasta Legnica
Lokalizacja, metraż, cena – to wytyczne, które w pierwszej kolejności brane są pod uwagę w trakcie wyboru miejsca zamieszkania, a co za tym idzie kupno mieszkania w Legnicy. Powstaje, więc pytanie jakim miastem jest Legnica i na których osiedlach w Legnicy mieszka się najlepiej? Legnica to miasto położone na terytorium Dolnego Śląska. Legnica – z nią zawsze po drodze – hasło miasta ukazuje, że na tle innych miast Polski wyróżnia się wyjątkowo korzystnym położeniem. Krzyżują się tu istotne szlaki komunikacyjne, między innymi autostrada A4 oraz droga krajowa nr 3. Legnica znajduje się 75 km od Wrocławia i 200 km od Berlina. Jednak to, co najbardziej zachęca inwestorów w tym miejscu to konkurencyjne ceny sprzedaży mieszkań w Legnicy względem stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławia. Miasto cieszy się dużym zainteresowaniem i coraz więcej ludzi chce tu mieszkać, również z powodu wielomilionowych inwestycji dużych korporacji, która sprowadzają do Legnicy sporo miejsc pracy, pośrednio również wpływając na rozwój mniejszych firm, które świadczą usługi dla tych największych. Legnica dzieli się na 6 głównych dzielnic: Stare Miasto, Tarninów – które możemy zaliczyć do ścisłego centrum, a także osiedla: Piekary, Kopernik, Przybków oraz Zakaczawie. Mapa Legnicy

Nasza oferta sprzedaży nowych mieszkań w Legnicy.

Oferta sprzedaży nowych mieszkań w Legnicy jest liczna i różnorodna. Buduje się zarówno nowe osiedla wielorodzinne jak i apartamenty, które wyróżniają się lokalizacją oraz poziomem wykończenia. W aktualnej ofercie legnickich deweloperów znajdziemy mieszkania o podstawowym standardzie – zazwyczaj są inwestycje usytuowane na peryferiach miast lub w mniej atrakcyjnych częściach dzielnic, natomiast niektórzy deweloperzy mają w swojej ofercie sprzedaży nowe mieszkania w Legnicy o wysokim standardzie – skierowane do nabywców poszukujących bardziej atrakcyjnych lokalizacji, bo to ona w największym stopniu wypływa na wzrost wartości nieruchomości również w perspektywie kolejnych lat. W naszej ofercie aktualnie są realizowane 2 inwestycje: Książęca 24 oraz Palatium Istnieje rozbudowana oferta deweloperów oraz prywatnych inwestorów oferujących klientom mieszkania na Piekarach. To wygodne osiedle do życia: obecność pełnej infrastruktury w postaci szkół, przedszkoli to niewątpliwie atut tej dzielnicy. Nie da się ukryć, że przy wyborze nieruchomości do zakupu to właśnie lokalizacja jest najważniejszym kryterium. Musi ona przede wszystkim spełniać oczekiwania klienta, który chce posiadać swoje „M” w wygodnej dla życia części miasta – jednakże zarazem niedaleko centrum, które posiada swoje niewątpliwe atuty oraz doskonale chroni nasz kapitał przed inflacją. Takim rozwiązaniem są inwestycje firmy Ritex Development: powstał już budynek wielorodzinny Złote Apartamenty oraz inwestycja Książęca 24, która zostanie oddana do użytku w najbliższym czasie. Obie zlokalizowane są na osiedlu Tarninów w centrum miasta, jednakże w sąsiedztwie parków, szkół, przychodni oraz kościoła, nieco dalej od zgiełku ścisłego centrum. Charakteryzują się dobrym dojazdem do autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S3.

Nowe apartamenty w centrum Legnicy.

Rynek Starego Miasta to tradycyjne miejsce spotkań. Obszar jest bardzo dobrze skomunikowany i zapewnia sprawny dojazd do pozostałych części miasta. To znakomita lokalizacja, gwarantująca łatwy dostęp do wielu kluczowych miejsc – instytucji, dworca PKP/PKS, kawiarni, teatru, kina, sklepów i restauracji. W tej historycznej części miasta – w sercu starówki powstają nowe apartamenty z widokiem na Zamek i prywatnym Patio pod nazwą Palatium Apartments. Palatium – Legnica jeszcze takiego czegoś nie widziała – takim hasłem firma Ritex Development reklamuje najnowszą inwestycję w Legnicy. Docelowo osiedle składać się będzie z trzech budynków ulokowanych pomiędzy Zamkiem Piastowskim a Galerią Piastów. Oddanie pierwszego obiektu do użytku zaplanowano na I kwartał 2024r. Budynek będzie wyróżniał się recepcją, szklanymi windami umiejscowionymi niejako „na zewnątrz”, prywatnym, zielonym dziedzińcem.  Budynek ma mieć kaskadową konstrukcję – to spowoduje, że wiele apartamentów będzie posiadać bardzo duże tarasy, a mieszkania znajdujące się wewnątrz dziedzińca będą doskonale doświetlone. Zakup apartamentu w Legnicy, to inwestycja na wiele lat, dlatego tak istotnym elementem decydującym o atrakcyjności danego mieszkania jest dzielnica, w której chcemy zamieszkać. Wygodne życie na obrzeżach miasta? Apartament z urokami życia w centrum? A może kompromis pomiędzy jednym i drugim? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania, gdyż każdy ma swoje oczekiwania, a także znajduje się na różnym etapie życia.
Pozostałe aktualności

Pierwsze, własne mieszkanie.

Wielu młodych ludzi marzy o swoim własnym M. Kupno pierwszego, wymarzonego mieszkania to jedno z najważniejszych zdarzeń  w życiu każdego człowieka.  Własne mieszkanie daje poczucie bezpieczeństwa, komfortu oraz stabilizacji. Niestety zakup własnej nieruchomości stanowi w dzisiejszych czasach duże wyzwanie.

Zobacz więcej »

Czy ceny mieszkań w Legnicy spadną?

Wśród ekspertów rynkowych przeważają tezy, że za rok lub dwa ceny mieszkań w Legnicy znów będą wyższe.  Specjaliści podchodzą z ostrożnością do oczekiwań wobec nowego 2023 r.  Jest to dość istotne szczególnie, gdy na rynek wpływają trudne do przewidzenia czynniki: wojna na Ukrainie czy kryzys energetyczny.

Zobacz więcej »
Używamy plików cookie, aby zapewnić jak najbardziej efektywne korzystanie z naszej strony. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.