Aktualności

Czy ceny mieszkań w Legnicy spadną?

wykres ceny nowych mieszkań w Legnicy

Wśród ekspertów rynkowych przeważają tezy, że za rok lub dwa ceny mieszkań w Legnicy znów będą wyższe. Specjaliści podchodzą z ostrożnością do oczekiwań wobec nowego 2023 r.  Jest to dość istotne szczególnie, gdy na rynek wpływają trudne do przewidzenia czynniki: wojna na Ukrainie czy kryzys energetyczny.

Oczywiście sytuacja różni się, w zależności od segmentu rynku. Dużo mniejsze zainteresowanie dotyczy rynku domów oraz gruntów i być może tutaj należy spodziewać się obniżek cen.

Jakie czynniki w największym stopniu wpływająna na sytuację na rynku nieruchomości deweloperskich w Legnicy jak i w całej Polsce?:

  • brak zdolności kredytowej,
  • wysoka inflacja,
  • drogie kredyty hipoteczne.

Na terenie Legnicy niektóre firmy deweloperskie już zastopowały swoją aktywność lub właśnie to robią. Dość wysokie koszty pozyskania kapitału, niska dostępność finansowania dla nabywców, sprawiają, że ich działalność może być nieopłacalna. Ritex Development, nie zdecydował się jednak na taki krok, jego pozycja na rynku jest stabilna.

„W 2023 r. nie spodziewamy dużych obniżek cen mieszkań w Legnicy. Na ceny ma wpływ duża presja kosztów budowy m.in. wynagrodzenia, koszty energii, czy materiałów budowlanych i wykonawstwa, a także systematyczne ograniczanie podaży mieszkań – ten ostatni proces jest bardzo widoczny.  Pamiętajmy, że  powstawanie inwestycji w tej branży trwa ok. 2 lat, zatem decyzje o wstrzymaniu budów będą miały konsekwencje najszybciej 2023 r” mniejsza liczba nowo rozpoczętych inwestycji nie pozostawi, więc pola do drastycznych spadków cen.”powiedział Pan Michał Domagała prezes Ritex Development.

„Pamiętajmy także, iż w ciągu roku sytuacja powoli może zacząć się stabilizować. Kluczowe elementy, które mogą  doprowadzić do zmiany, to przede wszystkim program „Pierwsze mieszkanie”, gdzie preferencyjne kredyty, których oprocentowanie przez 10 lat ma wynosić jedynie 2% oraz systematyczna stabilizacja stóp procentowych oraz stabilizacji – to spowoduje większe zainteresowanie mieszkaniami, także w mieście Legnica”podsumowuje Pan Michał Domagała prezes Ritex Development

Inflacja jest czynnikiem, który niewątpliwie skłania do lokowania środków finansowych, a nieruchomości od zawsze za takie są postrzegane. Jakie inwestycje ma w Ofercie Ritex Development?
  • Książęca 24 – doskonała lokalizacja dla rodzin, popularnością cieszą się mieszkania dwupoziomowe o metrażu od 59 m2 aż do 100. Natomiast dla inwestorów, Deweloper Legnicki przygotował ofertę  na mieszkania od 28m2 do 45 m2 – rozsądna przystań na lokatę własnego kapitału.
  • Palatium – to  85 luksusowych apartamentów oraz 12 lokali usługowych  w najlepszej lokalizacji  Legnicy. To oferta dla klientów, którzy dbają o najmniejsze detale.

„Należy liczyć się więc z utrzymaniem wartości mieszkań w Legnicy, może ich wzrostem, lecz na pewno nie tak dynamicznym, jak to miało miejsce w ostatnich latach. Klienci gotówkowi, którzy uciekają przed inflacją z pewnością będą mieli największy udział w kupnie. Natomiast każdy NASZ KLIENT może liczyć na specjalnie dedykowaną ofertę oraz elastyczny harmonogram wpłat” – podsumowuje Pan Michał Domagała prezes Ritex Development.

Pozostałe aktualności

Czy warto kupić mieszkanie od Ritex Development?

Zakup mieszkania to decyzja, która znacząco zmienia dotychczasowe życie. Na wybór konkretnego lokum ma wpływ kilka czynników, między innymi lokalizacja, budżet, chęć zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa swojej rodzinie. Osobom, które szukają swojego wymarzonego mieszkania, szczególnie polecamy usługi firmy Ritex Development. Dlaczego? W poniższym artykule omówimy 6 powodów. Zachęcamy do lektury.

Zobacz więcej »

7 wskazówek dotyczących zakupu mieszkania w Legnicy od Ritex Development

Zakup własnego mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Jest to kluczowa inwestycja, którą poprzedza wiele przygotowań. Nabycie mieszkania to również spory wydatek – niezależnie od tego, czy finansowane jest kredytem, czy kupowane jest za gotówkę. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję, trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników. Poniżej przedstawiamy 7 wskazówek, dotyczących nabycia mieszkania w popularnym mieście w Polsce, jakim jest Legnica. Na co zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury.

Zobacz więcej »
Używamy plików cookie, aby zapewnić jak najbardziej efektywne korzystanie z naszej strony. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.